„Nemiluj knihy, aby si si nimi ozdobil svoj príbytok, ale preto, aby si nimi vyzdobil srdce i ducha.“
Jan Patočka
Dňa 21. mája 2019 Stanislav Eremiáš, žiak 3.A triedy a Vanesa Oláhová, žiačka 8.B triedy reprezentovali našu školu na IX. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadke v prednese poézie a prózy špeciálnych základných škôl „GAŇOVA TARNAVA 2019“ v Spišskej Novej Vsi. Stanislav súťažil v I. kategórii, v próze. Dielo od spisovateľky Eleonóry Gašparovej „Ako čerešne oklamali nerozumného chlapca“ zarecitoval tak autenticky, akoby ho sám prežil a to mu zabezpečilo krásne 1. miesto. Vanesa v II. kategórii s dielom od Kory Kotrovej „ Ľúbim mamu, neľúbim mamu“ síce neuspela, ale tiež veľmi pekne našu školu reprezentovala.
Za výbornú reprezentáciu našej školy, ako aj Banskobystrického kraja, obom žiakom ĎAKUJEME a Stanislavovi srdečne GRATULUJEME. K srdečnej gratulácii sa pripája triedna učiteľka Kotránová a pani vychovávateľka Šperková.
Vedúca MZ: Kotránová
Žiaci IX.B na hodinách PVC urobili model tanku T-34 z papiera a kartónu. Tento model bol našou školou zaslaný na veľvyslanectvo Ruskej federácie, ako forma poďakovania za oslobodenie našej vlasti slávnou Sovietskou armádou, pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom /8.máj/. Dńa 13. mája sa veľvyslanectvo Ruskej federácie telefonicky poďakovalo žiakom za ich prácu. Model tanku bol vystavený v priestoroch ambasády na slávnostnej recepcii pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom a ruský veľvyslanec sa osobne poďakoval našej škole pred prítomnými hosťami za krásny darček.
Mgr. Dušan Tischliar
Siedmeho mája sa žiaci 4. – 9. ročníka spolu s vyučujúcimi zúčastnili exkurzie. Navštívili Múzeum slovenskej dediny v Martine.
Autobusom sme sa odviezli do mesta, ktoré niektorí z nás poznali už z minuloročnej exkurzie. Po krátkej prechádzke cez les sa pred nami zjavila dedinka s domčekmi ako z rozprávky, v ktorej nás privítali veľmi milé pani lektorky, ktoré nás sprevádzali po expozícií. Oboznámili nás s ľudovou architektúrou a bývaním z oblasti Slovenska : Oravy, Liptova, Turca, Kysúc a Podjavorníkov. Prezreli sme si obytné domy s ich typickým zariadením, odevy, predmety, ktoré človek používal pri svojej každodennej práci na poli i v domácnosti a pri slávnostných príležitostiach. Zaujal nás najmä domček, dvor, hospodárke budovy so zvieratkami a drevený kostolík, v ktorých sa natáčala obľúbená rozprávka Perinbaba.
Zastavili sme sa v starom obchode, v ktorom sa kedysi predávali potraviny, odevy a predmety, ktoré ľudia v minulosti používali pri svojej práci. Obdivovali sme staré váhy, police, nádoby, v ktorých sa uskladňovali potraviny, obilniny a koreniny.Prezreli sme si tiež vozovňu, priestor, v ktorom sa na noc uchyľovali cestujúciaj so svojimi povozmi. Boli tam typické vozy na ktorých vozili svoj tovar plátenici, olejkári, sklári, hrnčiari.
Súčasťou dediny bolo tiež Múzeum kultúry Rómov na Slovensku. Tu sme sa oboznámili s históriou Rómov,ich spôsobom života, odevmi, kultúrou a typickými rómskymi remeslami. Pani lektorka nás rozdelila do skupín a každej skupine pridelila úlohu, ktorú sme mali splniť. Niektorí z nás mali vyhľadať podľa obrázku známe rómske osobnosti, ďalší remeslá, nájsť podľa drevenej formy predmety , ktoré sú v nej. Úlohy sme hravo zvládli. Veľmi nás potešilo, keď žiaci medzi osobnosťami našli fotografiu človeka pochádzajúceho z nášho regiónu, dokonca príbuzného niektorých našich žiakov – Júliusa Bartoša – Šuku, známeho hudobníka z Čierneho Balogu, ku ktorému sa hneď aj hrdo hlásili.
Prehliadka malebnej dedinky ukrytá v lone hôr nás unavila a tak po jej skončení sme sa zastavili v meste Martin, kde sme si oddýchli, poprechádzali sa po námestí a tiež nakupovali.
Unavení a plní dojmov z exkurzie sme sa usadili do autobusu a vydali na cestu domov. Z rozprávkovej dedinky nám už ostanú len krásne spomienky. A možno, že niektorí z nás sa sem ešte niekedy vrátia a dozvedia sa opäť niečo nové alebo spoznajú ďalšie zaujímavosti nášho krásneho Slovenska.
Mgr. Dziadová
Ing. Kocprdová
Mgr. Kovalčíková
Ing. Tabernausová
Mgr. Vraniaková
V našej škole sa vo štvrtok 9. mája uskutočnila beseda na tému druhá svetová vojna a víťazstvo slávnej Sovietskej armády nad fašistickým Nemeckom. Besedy sa zúčastnili všetci žiaci druhého stupňa a tiež triedy B variantov. Besedu v počítačovej učebni pripravil a viedol Mgr.Tischliar. Žiaci sa dozvedeli príčiny a dôsledky druhej svetovej vojny, ale aj to kto mal hlavný podiel na oslobodení našej vlasti. Na záver bola prednáška odmenená potleskom.
Mgr.Tischliar
„Izba bez kníh je ako telo bez duše.“
Dňa 30.04. 2019 sa na našej škole uskutočnil už 12. ročník krajského kola v prednese poézie a prózy. Tento rok sa prihlásilo 11 škôl, vrátane tej našej so 42 súťažiacimi.
Žiaci spolu so svojimi učiteľmi k nám pricestovali zo ŠZŠ z Banskej Bystrice, Banskej Štiavnice, Klenovca, Polomky, Revúcej, Valaskej, Veľkého Krtíša, Žiaru nad Hronom, ‚ďalej zo Spojenej školy internátnej z Kremnice a zo Spojenej školy z Novej Bane.
Svojou návštevou nás za zriaďovateľa OÚ v Banskej Bystrici poctili Ing. Daniela Poturnayová a PaedDr. Helena Bálintová, Phd. Privítali sme tiež Mgr. Janu Bočovú zo školského úradu Mestského úradu Brezno, pani Moniku Bačovú z Mestskej knižnice a Mgr. Jozefa Lukáča, učiteĺa slovenského jazyka a literatúry zo ZŠ z Polomky.
V úvodnom kultúrnom programe sa nám pod vedením Mgr. Kotránovej predstavili Miriam Oláhová, Frederika Pustajová a StanislavEremiáš, žiaci III.A triedy. Svojou hrou na flautu a spevom rozozvučali priestory našej školy a navodili tak príjemnú atmosféru.
Celá prehliadka prednesu poézie a prózy prebehla v pokojnej atmosfére. Recitátori zabojovali so svojou trémou a predviedli ozaj kvalitné výkony. Porota to mala s vybraním tých najlepších veľmi náročné.
V rámci jednotlivých súťažných kategórií sa žiaci umiestnili nasledovne:
Poézia:
1. Simona Radičová ŠZŠ Klenovec
2. Sebastián Pustaj ŠZŠ Brezno
3. Tomáš Martinec ŠZŠ Polomka
Próza:
1. Stanislav Eremiáš ŠZŠ Brezno
2. Frederika Pustajová ŠZŠ Brezno
3. Miroslav Bartoš ŠZŠ-I Kremnica
Poézia:
1. Skarlet Kaločajová ŠZŠ Žiar nad Hronom
2. Marián Horváth ŠZŠ Banská Bystrica
3. Armando Bihári ŠZŠ Žiar nad Hronom
Próza
1. Vanesa Oláhová ŠZŠ Brezno
2. Andrej Bartoš ŠZŠ Brezno
3. Valéria Bartošová ŠZŠ Banská Štiavnica
Poézia:
1. Michaela Pavlovská ŠZŠ-I Valaská
2. Margita Martinková ŠZŠ-I Valaská
3. Kristián Berky ŠZŠ-I Valaská
Próza:
1. Samuel Nemček SŠ Nová Baňa
2. Lukáš Murgaš ŠZŠ Banská Bystrica
3. Vanesa Pokošová ŠZŠ Brezno
Všetkým súťažiacim za svoju účasť ďakujeme a výhercom srdečne blahoželáme. Tí, ktorí sa umiestnili na 1. miestach sa zúčastnia na celoštátnej súťažnej prehliadke v prednese poézie a prózy v Spišskej Novej Vsi. Všetci im držíme palce.
Mgr. Zuzana Mrázová
Dňa 24. apríla 2019 našu školu poctili návštevou pracovníčky Národného Parku Nízke Tatry, pani Ing. Janka Kološtová a pani Bc. Anna Šuchaňová. Pani Ing. Kološtová pripravila pre žiakov 1.stupňa interaktívnu prezentáciu na tému: „Medvede“ a jedno vypreparované medvieďatko, ktoré sa kedysi stalo súčasťou dopravnej nehody, so sebou priniesla. Bol to veľký zážitok pre žiakov, vidieť medvieďa tak zblízka. Podrobne vysvetlené správanie sa medveďov doma – v lese, ale tiež prečo medvede navštevujú ľudské obydlia a kontajnery, žiakov veľmi zaujalo.
Pani Bc. Šuchaňová pre žiakov 2. stupňa pripravila prezentáciu na tému: „Odpad trochu inak.“ Názorné ukážky jednotlivých druhov odpadu, ich triedenie a doba rozkladu, pomohlo žiakom pochopiť význam recyklácie.
Pracovníčky NAPANT–u žiakom spestrili vyučovanie, rozšírili okruh ich vedomostí a zručností.
Mgr. H. Molčanová
koordinátorka EV
Posledný deň vyučovania pred veľkonočnými prázdninami, sa žiaci prvého stupňa vybrali „po stopách mazorníckych škriatkov.“ Bola to aktivita, ktorá bola zameraná na čistenie okolia a zbieranie odpadkov v okolí školy pri príležitosti Dňa Zeme. Táto aktivita sa však niesla v trochu inom duchu. Žiaci mali zachrániť víly Čistinky pred neporiadnymi škriatkami, ktorí všade porozhadzovali smeti a odpadky a nájsť tajomný poklad, ktorý si ukryli škriatkovia. Žiaci boli rozdelení do skupín podľa ročníkov, mali si nájsť na mape svoju časť, ktorú majú vyčistiť podľa farby, ktorá im bola pridelená. Keď pozbierali smeti a odpadky na konci našli indíciu, ktorá ich naviedla na miesto, kde sa ukrýval poklad. Indícia znela:
Drahí, naši žiaci milí,
ďakujeme, že ste nám poriadili.
Ak chcete tajomný poklad nájsť,
musíte na miesto odkiaľ ste vyšli zájsť.
Na mieste vzdelania a múdrosti,
zaklopte na dvere Hlavy našej, plnej cnosti.
V tých dverách ocitli sa deti,
ktoré neposlušné boli a robili zlosti.
Otvorí vám milá, pekná pani,
ktorej poviete heslo vašich dlaní:
„Po stopách mazorníckych škriatkov sme išli,
všetky odpadky a smeti prostredia sme našli.
Vily Čistinky sme zachránili a
tajomný poklad sme objavili.“
Viete, kde bol poklad ukrytý? Určite áno. Aj všetci žiaci prvého stupňa našej školy ho našli. A za svoju prácu a námahu získali tak sladkú odmenu.
Každý rok na jar sa odohráva zápas života so smrťou. Zo zamrznutej zeme vyrastá tráva, rozkvitá zasnežená lúka, na zamrznutom strome vypučia listy...Raz na jar pred 2000 rokmi na Veľkú noc sa však odohral aj iný zápas so smrťou. Veľká noc nie je len sviatkom jari. Veľká noc je najstarším, najvýznamnejším kresťanským sviatkom, počas ktorého si kresťania pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista.
Žiaci z hudobno-dramatického krúžku, pod vedením učiteliek Mgr. Tokárovej, Mgr. Mrázovej a Mgr. Lukáčovej, si pripravili hudobno-dramatické pásmo „ Pašie.“ Týmto vystúpením prispeli k atmosfére sviatočných dní. S pásmom vystúpili 17.4.2019 v našej škole a 25.4.2019 v DSS Luna.
Mgr.Lukáčová
Milí priatelia, prebehla tradičná zbierka, ktorá sa koná jediný krát v roku. Tento rok bol tým šťastným dňom štvrtok, 11. 04. 2019. Máme za sebou 23. ročník Dňa narcisov. V tento deň sme pripnutím narcisu vyjadrili spolupatričnosť onkologickým pacientom a veríme, že vďaka vašej podpore opäť získame zdroje, ktoré budeme používať predovšetkým na realizáciu projektov pre onkologických pacientov počas celého roka. Tento deň sa nesie v žltej farbe umelých a živých narcisov na podporu všetkých, ktorí čelia zákernej rakovine. A preto sa aj naša ŠZŠ Brezno zapojila do tejto zbierky. Ďakujeme každému , ktorý svojím dobrovoľným príspevkom prispel a zároveň podporil projekty a aktivity, ktoré sa realizujú na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na Slovensku. Podarilo sa nám vyzbierať sumu 149,20 €.
Ing.Jana Kunštárová
Dňa 09. 04. 2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy, ktorého výsledky sú nasledovné:
I. kategória – poézia /1. – 3. ročník/
1. miesto Sebastián Pustaj I.B
2. miesto Kamila Pustajová I.A
3. miesto Mária Dzurková II.A
I. kategória – próza /1. – 3. ročník/
1. miesto Frederika Pustajová III.A
2. miesto Miriam Oláhová III.A
3. miesto Rebeka Bartošová II.A
Cena poroty: Stanislav Eremiáš III.A
Mária Pokošová II.A
Dominik Puška II.A
Cena divákov: Frederika Pustajová III.A
II. kategória – poézia /4. – 6. ročník/
1. miesto Jana Pokošová VI.B
2. miesto Saša Pustajová VI.D
3. miesto Matej Škoda V.A
II. kategória – próza /4. – 6. ročník/
1. miesto Vanesa Oláhová VI.B
2. miesto Andrej Bartoš V.C
3. miesto Daniela Gábrišová V.C
Cena divákov: Denisa Pustajová VI.D
III. kategória – poézia /7. – 9. ročník/
1. miesto Erika Bartošová VIII.A
2. miesto Barbora Oláhová IX.B
3. miesto Marianna Muránska IX.A
III. kategória – próza /7. – 9. ročník/
1. miesto Vanesa Pokošová VII.B
2. miesto Zuzana Melková IX.A
3. miesto Drahomíra Bartošová IX.A
Cena divákov: Barbora Oláhová IX.B
B variant
II. kategória
1. miesto Barbora Pokošová B II
2. miesto Erik Pokoš B I
3. miesto Patrícia Ferková B II
III. kategória
1. miesto Lucia Pustajová B III
2. miesto Beáta Pokošová B III
3. miesto Patrik Pokoš B III
Erik Puška B II
Ocenenie za prednes poézie získala: Ivana Pokošová B I /I. kategória/
Ocenenie za prednes prózy získali: Šimon Puška B I /II. kategória/
Erik Harvan B II /III. kategória/
Víťazom srdečne blahoželáme!
Dňa 4.4. 2019 sa žiaci prvého stupňa zúčastnili besedy „Stop rasizmu“ ktorú viedla koordinátorka výchovy k ľudským právam Mgr. Kovalčíková.
Rasizmus je nevedecké učenie o nerovnosti ľudských rás.
Rasizmus zahŕňa predsudky, stereotypy a diskrimináciu. Môže byť prítomný v spoločenských akciách, praktikách alebo politických systémov, ktoré podporujú vyjadrenia predsudkov a averzii voči určitým rasám. Ideológia, ktorá je základom rasistických praktík často zahŕňa myšlienku, že ľudia môžu byť rozdelení do rôznych skupín (rás), ktoré sa líšia v ich sociálnom správaní a vrodených schopnostiach a ktoré môžu byť hodnotené ako horšie alebo lepšie.
Obzvlášť smutné je, ak sa k takýmto prejavom uchyľujú mladí ľudia, ktorí sa považujú za inú rasu, iných ľudí, za niečo viac, za niekoho, kto má právo rozhodovať o iných. Žijú v presvedčení, že sú najlepší a najlepšie rozmýšľajú, najlepšie vedia riešiť problémy spoločnosti. Sami seba presvedčili o tomto svojom práve či poslaní. Vedie to k tomu, že iných slovne napádajú, urážajú, používajú rozličné formy násilia, ničia ich majetok a podobne. Beseda bola spojená s názornou prezentáciou. Žiaci mali možnosť zoznámiť sa prostredníctvom slova a obrazu s charakteristikou pojmov rasizmus, rasová diskriminácia, predsudok, xenofóbia, diskriminácia.
Ľudia sú rozliční. Každý sme iný. Každý má právo byť iným. Ale každý má právo na život, slobodu a rovnosť! Máme právo na rovnoprávnosť bez ohľadu na rasu, náboženstvo. Všetci máme právo na lásku, voľnosť pohybu, vlastný názor, všetci máme právo na šťastné detstvo! Dôležitou pravdou je, že každý človek je iný, ale ako človek má každý rovnakú hodnotu! Beseda bola spojená s názornou prezentáciou. Žiaci mali možnosť zoznámiť sa prostredníctvom slova a obrazu s charakteristikou pojmov rasizmus, rasová diskriminácia, predsudok, xenofóbia, diskriminácia.
„ Ľudia sú ako farby dúhy, každá je iná, ale každá je dôležitá.“
Mgr. M. Kovalčíková
Voda - všade prítomná, priezračná, zurčiaca, spievajúca, osviežujúca. Je vzácna a nenahraditeľná. Potrebujeme ju všetci – zvieratá, rastliny, ľudia, pretože je neodmysliteľnou súčasťou tela rastliny, živočícha, človeka. Je zázračná, uhasína smäd, umýva, osviežuje. Dokáže byť rosou, dažďovou kvapkou, hmlovinou, parou, ľadom, oblakom.
Voda je život – pripomenuli sme si pri príležitosti Dňa vody so žiakmi prvého i druhého stupňa našej školy, spolu s pani učiteľkou Ing. Kunštárovou. Voda je vzácnym darom, ktorý otec Vesmír a matka Zem darovali prírode. My ľudia sme tiež jej súčasťou, kiež by sme sa k nej dokázali správať, tak ako rastliny a zvieratá.
Mgr. H. Molčanová
Dňa 22.3.2019 sme vo všetkých oddeleniach ŠKD uskutočnili Veľkonočné tvorivé dielne. Deti usilovne pracovali a vytvorili veľmi zaujímavé jarné a veľkonočné motívy. Svojimi výrobkami vyzdobili svoje oddelenia ako aj priestory školy.
Dňa 27.3.2019 sa deti oddelení ŠKD v rámci MZ ŠKD zúčastnili zaujímavej besedy "Nenič svoje múdre telo", zameranej na prevenciu drogových závislostí pod vedením vychovávateľa Bc.Nemčáka.
V priebehu mesiaca deti s p.vychovávateľkami navštívili mestskú aj školskú knižnicu. Dozvedeli sa kto knihy píše, ilustruje ale aj z čoho sa vyrábajú. Knihy si mohli v knižnici prezrieť alebo aj prečítať. Prezentovali sa aj svojimi básničkami a piesňami.
p. vych. Dejová
Dňa 27.03.2019 sa v našej škole uskutočnil už tradične turnaj v stolnom tenise. Zúčastnili sa ho žiaci druhého stupňa v troch kategóriách. Chlapcom sa darilo lepšie ako dievčatám, no aj dievčatá boli dobre pripravené a zo súťaže sa tešili. V kategórii žiakov 11-12 roční súťažili len chlapci: 1. miesto si vybojoval Roman Pokoš z 5. B, 2. Andrej Bartoš z 5.C.
V druhej kategórii dievčatá13-14 r.: 1. Barbora Pokošová B2
2. Sára Pustajová 7.A
3. Klaudia Adamovičová 7.A
V tej istej kategórii chlapci:1. Jaromír Horváth 6.A
2. Dávid Pustaj 6.A
3. Ján Bartoš 7.A
V tretej kategórii 15-16 r. dievčatá: 1. Terézia Pušková B3
2. Beáta Pokošová B3
3. Jana Pušková 7.B
Chlapci: 1. Dušan Bartoš 9.A
2. Erik Bartoš 9.B
3. Dominik Puška 9.B
V čase pôstneho obdobia sa naša škola rozhodla zapojiť do verejnej zbierky Tehlička pre Indiu. Túto aktivitu sme odštartovali besedou s Mgr. Matejkovou a Mgr. Lukáčovou. Tohto roku je táto zbierka zameraná na pomoc v Indii, konkrétne štátu Kérala, ktorý bol postihnutý ničivými povodňami. Táto aktivita v našej škole nesie názov „Chudobní pomáhajú chudobnejším“ a má hlavne výchovný charakter. Chceli sme upozorniť na to, že možno nie sme bohatí a neoplývame množstvom finančných prostriedkov, ale sme ochotní podeliť sa aj s tým málom čo máme s ľuďmi a kamarátmi, ktorí sú ešte chudobnejší. Naša beseda bola zameraná na bližšie spoznanie Indie a štátu Kérala. Zoznámili sme sa s Indickou vlajkou, s tým kde sa India a štát Kérala nachádzajú. Porozprávali sme sa o indických zvieratách a posvätné zviera Indie slona sme si vymaľovali. Spoznávali sme exotické koreniny, ktoré sa v Kérale pestujú, mali sme možnosť ich aj vidieť a ovoňať. Pani učiteľka Matejková nám ukázala typický indický odev žien a dievčat „sárí“, ktoré sme si mohli aj vyskúšať. V závere besedy sme ochutnali pravý, indický Masala čaj, ktorý nám veľmi chutil. V tejto besede sme spoločne putovali kéralskou krajinou, snažili sme sa ju trochu spoznať, aby sme mohli začať pomáhať tým, ktorí sú ešte chudobnejší.
Mgr. Matejková
Pozvánka a informovaný súhlas:
V dňoch 11.02. – 15.02. 2019 sa žiaci siedmich ročníkov zúčastnili lyžiarskeho kurzu. Ako po iné roky, konal sa pre nás v obľúbenom lyžiarskom stredisku v Polomka – Bučnik. Žiaci sa pod vedením Mgr. Auxta, Mgr. Belkovej, Mgr. Tischliara, Mgr. Tischliarovej a Mgr. Tokárovej venovali základom zjazdového lyžovania. Postupne si osvojili základnú obsluhu lyží, lyžiarok, naučili sa nosiť lyže, zvykali si na zjazdové lyže. Počas kurzu sa naučili obrat prívratom a odvratom, výstup bokom a odvratom, jazdiť po spádnici v pluhu ako aj zastaviť v pluhu. Postupne od prvého dňa si zlepšovali lyžiarsku techniku a každý z nich si zvládol jazdu na obidvoch vlekoch. Aj napriek počiatočným obavám žiaci lyžiarsky kurz zvládli. Žiakom sa lyžiarsky kurz páčil natoľko, že by si ho ešte radi ešte zopakovali.
Mgr. J. Belková
V dňoch 20. a 21.februára 2019 sa na škole uskutočnil jubilejný 10. ročník súťaže „Železný muž a žena školy.“ Hlavným cieľom tohto podujatria bolo zapojenie čo najväčšieho počtu žiakov do vybraných športových disciplín. Cieľ súťaže sa nám podarilo splniť. Súťažiacimi boli žiaci 4. -9. ročníkov, ktorí boli rozdelení do troch kategórií podľa dátumu narodenia. Chlapci aj dievčatá súťažiliv piatich disciplínach. Všetci súťažiaci siahli až na samé dno svojich síl a podali plnohodnotné výkony. Za ich vysokú športovú morálku, zmysel pre fair play a bojovného duchaim patrí poďakovanie a pochvala.
Mgr. Tischliar
Sekcia krízového riadenia MV SR tento rok usporiadala už 6. ročník výtvarnej súťaže „Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“.
V 4. kategórii- špeciálne základné školy sa na druhom mieste umiestnila naša žiačka Drahomíra Bartošová. Spolu s pani prednostkou OÚ PhDr. Ingrid Poliakovou, vedúcim odboru KR OÚ Ing. Zdenkom Šándorom a triednou učiteľkou Mgr. Mrázovou sa zúčastnila na slávnostnom vyhodnotení súťaže v zámku Topolčianky.
Bol to pre nás príjemne strávený čas, počas ktorého sme mali možnosť navštíviť výstavu výherných prác, zúčastniť sa slávnostného obedu a prehliadky zámku Topolčianky.
Mgr.Z.Mrázová