V triede B var. I prebehla v mesiaci apríl aktivita s názvom "Pomenuj svoje pozitívne vlastnosti". V rámci tejto aktivity žiaci prezentovali svoje pozitívne vlastnosti, čím poznávali seba samých, aj svojich spolužiakov. Žiaci si rozpísmenkovali svoje krstné meno a na každé písmeno uviedli jednu svoju pozitívnu vlastnosť. Uvedené písali aj na papier. Na aktivite sa zúčastnila aj sociálna pedagogička, čím žiakom dodala odvahu a povzbudenie. Prostredníctvom tejto aktivity mohli žiaci zažiť pozitívne emócie a pocit spolupatričnosti k triede (skupine).
Dňa 25. 04. 2025 prebehla v 5. B triede preventívna aktivita v rámci programu „ TRIEDA PRIATEĽSTVA“ s názvom Súhlasím alebo nesúhlasím. Cieľom aktivity bolo otvoriť diskusiu o šikane a podporiť žiakov vyjadrovať svoj názor. Žiaci mali za úlohu postaviť sa za tvrdenie súhlasím alebo nesúhlasím na základe výrokov ako: „ Je v poriadku niekomu sa posmievať“, Je v poriadku zastať sa slabšieho“, a pod. . Aktivita pomáha premýšľať o svojich hodnotách, schopnosti rozlišovať čo je správne a čo nie . Zároveň otvorila diskusiu o tom, aké sú vzťahy v triede medzi spolužiakmi. Na záver si žiaci spoluprácou vytvorili triednu kartu pravidiel proti šikane, ktorú si vystavili na viditeľnom mieste v triede.
V 3. A triede sa uskutočnila preventívna aktivita zameraná na podporu pozitívnych vzťahov v kolektíve a usmernenie správania sa žiakov. Trieda sa vyznačuje vysokou mierou energie a aktivity u žiakov, čo niekedy spôsobuje konflikty. V rámci prevencie bol v triede spustený dlhodobý program s názvom „Trieda priateľstva“, ktorý je zameraný na rozvoj vzťahov , správanie sa a budovanie pozitívnej klímy v triede.
Dňa 06. 05. 2025 sa naši žiaci zahrali na hercov. Absolvovali aktivitu s názvom „STOP šikane – dramatizácia“, ktorú viedla sociálna pedagogička Mgr. R. Vlčeková. Keďže sa na vyučovaní zúčastnilo iba šesť žiakov, boli rozdelení do troch dvojíc. Každá skupina dostala ilustrovanú scénku zobrazujúcu formu nevhodného správania sa (napr. posmievanie sa, ohováranie, fyzické násilie, ťahanie za vlasy a pod.). Úlohou detí bolo zahrať situáciu pred triedou a následne ju spoločne analyzovať – čo sa udialo a ako by bolo možné situáciu riešiť vhodnejším spôsobom. Po dramatizáciách nasledovala diskusia o tom, ako hádky, nedorozumenia, či samotná šikana vplýva na vzťahy v triede a akými spôsobmi je možné jej predchádzať.